KB ឧបត្ថម្ភគាំទ្រការវះកាត់សម្រាប់កុមារដែលមានជំងឺបេះដូងនៅកម្ពុជាអស់រយៈពេល 10 ឆ្នាំមកហើយ
ភ្នំពេញ ថ្ងៃទី 13 ខែមិថុនា ឆ្នាំ 2024 ៖ ធនាគារ ខេប៊ីគូកមីន (ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ លោក Lee Jae Keun) បានប្រកាសនៅថ្ងៃទី 12 ខែមិថុនា ឆ្នាំ 2024 ថា ធនាគារបានរៀបចំពិធីប្រគល់កញ្ចប់ជំនួយដល់កុមារដែលមានជំងឺបេះដូងនៅកម្ពុជា។
ធនាគារ ខេប៊ីគូកមីន ដែលជាក្រុមហ៊ុនមេរបស់ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ បានឧបត្ថម្ភគាំទ្រការវះកាត់បេះដូងដល់កុមារដែលមានជំងឺបេះដូងនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជាតាំងពីឆ្នាំ 2014 មកម្ល៉េះ ដោយចាប់ផ្តើមពីការបង្កើតមជ្ឈមណ្ឌលបេះដូងនៅមជ្ឈមណ្ឌលវេជ្ជសាស្ត្រហេប្រុន ក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ រហូតមកដល់ពេលនេះ កុមារជាង 250 នាក់បានទទួលការវះកាត់បេះដូង ហើយសុបិននិងក្តីសង្ឃឹមរបស់ពួកគេបានក្លាយជាការពិត។ ឆ្នាំនេះ ធនាគារបានជួយកញ្ចប់ជំនួយដល់កុមារ 25 នាក់ដែលមានជំងឺបេះដូង។
ពិធីប្រគល់អាហារូបករណ៍នេះ មានការអញ្ជើញចូលរួមពីលោក អ៊ុំ សមអឿន ប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ លោក Kim Hyeun Jong អនុប្រធាននាយកប្រតិបត្តិ ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ នាយកប្រចាំប្រទេស Hebron Medical Country (HMC) លោក KIM Woo Jung នាយកប្រចាំប្រទេសនៃមជ្ឈមណ្ឌលវេជ្ជសាស្ត្រហេប្រុន លោក BAE Kian នាយកមន្ទីរពេទ្យនៃមជ្ឈមណ្ឌលវេជ្ជសាស្ត្រហេប្រុន និងលោក KIM Yong KI នាយកមន្ទីរពេទ្យផ្នែកវះកាត់នៃមជ្ឈមណ្ឌលវេជ្ជសាស្ត្រហេប្រុន ដើម្បីអញ្ជើញផ្តល់កញ្ចប់ជំនួយដល់កុមារដែលមានជំងឺបេះដូង និងលើកទឹកចិត្តពួកគេឱ្យមានភាពលូតលាស់ និងអនាគតភ្លឺស្វាង។
ចាប់តាំងពីឆ្នាំ 2012 មក KB បានធ្វើគម្រោងរួមចំណែកជួយដល់សង្គម ដោយបានអញ្ជើញកុមារកម្ពុជាដែលមានជំងឺបេះដូងទៅប្រទេសកូរ៉េ ដើម្បីទទួលការវះកាត់ដោយឥតគិតថ្លៃ។ រហូត​មក​ដល់​ពេល​នេះ កុមារ​ជាង 100 នាក់​ដែល​មាន​ជំងឺ​បេះដូង​បាន​ទទួល​ការ​វះកាត់​នៅ​ប្រទេស​កូរ៉េ ហើយ​បាន​ត្រឡប់​មក​ផ្ទះ​វិញ​ដោយមាន​សុខភាព​ល្អ​។
ថ្នាក់គ្រប់គ្រងរបស់ធនាគារ KB បានមានប្រសាសន៍ថា «យើងផ្តល់កញ្ចប់ជំនួយដើម្បីឱ្យកុមារដែលមានជំងឺបេះដូងអាចទទួលបានជីវិតថ្មីតាមរយៈការវះកាត់ និងសម្រេចសុបិនរបស់ពួកគេ។ យើងនឹងបន្តគាំទ្រផ្នែកសប្បុរសធម៌ដល់កុមារដែលជាអ្នកដឹកនាំនាពេលអនាគត ដើម្បីឱ្យពួកគេអាចធំធាត់ និងមានសុខភាពល្អ។
លើសពីនេះ ធនាគារ KB ក៏បានជួយដល់ការវះកាត់ និងព្យាបាលកុមារដែលមានបញ្ហាទម្រង់ផ្ទៃមុខនៅប្រទេសកូរ៉េ ដោយផ្តល់ក្តីសង្ឃឹមថ្មីដល់ពួកគេផងដែរ។
អំពីធនាគារ ខេប៊ីគូកមីន
ធនាគារ ខេប៊ីគូកមីន ជាធនាគារឈានមុខគេរបស់ប្រទេសកូរ៉េ ដែលមានចំនួនអតិថិជន និងបណ្តាញសាខាធំជាងគេនៅក្នុងប្រទេស។ ធនាគារក៏កំពុងឈានមុខគេក្នុងយុគសម័យហិរញ្ញវត្ថុឌីជីថលដោយផ្តល់នូវផលិតផល និងសេវាហិរញ្ញវត្ថុដែលមានលក្ខណៈពិសេសសម្បូរបែបដែលត្រូវបានបង្កើតឡើងដោយចំណេះធ្វើផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុប្រកបដោយនវានុវត្តន៍។
ធនាគារ ខេប៊ីគូកមីន ជាសមាជិកនៃក្រុមហ៊ុនហិរញ្ញវត្ថុដ៏ធំបំផុតនៅក្នុងប្រទេសកូរ៉េខាងត្បូង​ ដែលបង្កើតឡើងក្នុងឆ្នាំ 2008 សម្រាប់បម្រើសេវាអតិថិជនកាន់តែប្រសើរ កំណើន និងគុណតម្លៃ នៅក្នុងពិភពលោកដែលផ្លាស់ប្តូរយ៉ាងឆាប់រហ័ស។ សូមស្វែងយល់បន្ថែមតាមរយៈ www.kbfg.com
អំពីធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ម.ក
ធនាគារ ខេប៊ីប្រាសាក់ ម.ក គឺជាធនាគារពាណិជ្ជបង្កើតថ្មី ក្នុងគោលបំណងផ្ដល់សេវា និងផលិផលធនាគារប្រកបដោយ​ភាព​ច្នៃប្រឌិត​ និង​សម្បូរ​បែប​ជូន​ដល់អតិថិជននៅ​កម្ពុជា លើកកម្ពស់​បរិ​យា​ប័ន្ន​ហិរញ្ញវត្ថុ ជំរុញ​កំណើន​សេដ្ឋកិច្ច និងផ្ដល់ជូនដំណោះស្រាយសេវាធនាគារឌីជីថលដ៏ទំនើបដើម្បីបំពេញតម្រូវការរបស់ទីផ្សារ។ សូមស្វែងយល់បន្ថែមតាមរយៈ www.kbprasacbank.com.kh
អំពីមជ្ឈមណ្ឌលវេជ្ជសាស្ត្រ​ហេប្រុន
មជ្ឈមណ្ឌលវេជ្ជសាស្ត្រ​ហេប្រុន ជាអង្គការសប្បុរសធម៌មិនស្វែងរកប្រាក់ចំណេញ ដែលមានគោលបំណងផ្ដល់ជំនួយវេជ្ជសាស្ត្រ​ដល់កុមារកម្ពុជាដែលទីទ័លក្រ។ មជ្ឈមណ្ឌលនេះ​ផ្ដល់ការព្យាបាល​ដល់អ្នកជំងឺជាង 60,000 និងការវះកាត់រាប់ពាន់ករណី ក្នុងនោះក៏មានការវះកាត់បេះដូងចំហជារៀងរាល់ឆ្នាំផងដែរ។ ហេប្រុន មានទីតាំងស្ថិតនៅ អគារលេខ 102 ផ្លូវ 68K ភូមិព្រៃសាលា សង្កាត់កាកាប 2 ខណ្ឌពោធិ៍សែនជ័យ រាជធានីភ្នំពេញ ប្រទេសកម្ពុជា។ ព័ត៌មានបន្ថែម www.hebronmc.org

KB Supports Surgery for Children with Heart Disease in Cambodia for 10 Years
Phnom Penh, 13th June 2024: KB Kookmin Bank (President & CEO Mr. Lee Jae Keun) announced on 12th June 2024 that it held a scholarship award ceremony for children with heart disease in Cambodia.
KB Kookmin Bank, the parent company of KB PRASAC Bank, has been supporting heart surgery for children with heart disease in Cambodia since 2014, starting from the opening of the Heart Centre at Hebron Medical Center in Cambodia. To date, more than 250 children have received heart surgeries and made their dreams and hopes come true. This year, the bank supports 25 children with heart disease.
The scholarship ceremony was attended by KB PRASAC Bank President & CEO, Mr. OUM Sam Oeun, KB PRASAC Bank Deputy CEO, Mr. Kim Hyeun Jong, Country Director of Hebron Medical Country (HMC), Mr. KIM Woo Jung, Hospital Director of HMC, Mr. BAE Kian, Hospital Operating Director of HMC, Mr. KIM Yong KI, to present scholarships to children with heart disease and encourage them to grow for their bright future.
Since 2012, KB has also been conducting a social contribution project by inviting Cambodian children with heart disease to Korea for free surgery. Until now, more than 100 children with heart disease have undergone surgery in Korea and returned home healthy.
“We are providing scholarships so that children with heart disease can get a new life through surgery and fulfil their dreams,” said a KB official. “We will continue to generously support children, who are the future leaders, so that they can grow up properly.”
In addition, the bank has also been supporting surgery and treatment for children suffering from facial deformities in Korea, providing them with new hope.
About KB Kookmin Bank
KB Kookmin Bank is a Korea’s leading bank with the largest customer base and branch network in the nation. The bank is also leading the digital finance era, providing differentiated financial products and services engineered by its innovative financial know-how.
KB Kookmin Bank is a member of the largest financial group in South Korea. The group was founded in 2008 for giving a better customer service, growth and value in a rapidly changing world. Learn more at www.kbfg.com
KB PRASAC Bank Plc. is a newly formed commercial bank aims to deliver comprehensive and innovative banking services in Cambodia, promoting financial inclusion, economic growth, and providing state-of-the-art digital banking solutions to meet market demands. Learn more at www.kbprasacbank.com.kh
About Hebron Medical Center (HMC)
Hebron Medical Center is a non-profit charity organization dedicated to providing medical assistance to underprivileged Cambodian citizens. The center provides more than 60,000 outpatient treatments and thousands of operations, including open-heart surgeries annually. You can access Hebron at #102, St.68K, Phum Prey Sala, Sangkat Kakab2, Khan Porsenchey, Phnom Penh, Cambodia. Learn more at www.hebronmc.org