ភ្នំពេញ៖ ប្រាសាក់ ដែលជាគ្រឹះស្ថានមីក្រូហិរញ្ញវត្ថុធំជាងគេនៅកម្ពុជា និងមានភាគទុនិករឹងមាំពីប្រទេសកូរ៉េ គឺ ធនាគារ KB Kookmin Bank បានទទួលលិខិតសរសើរពី សម្ដេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន នាយករដ្ឋមន្ត្រីនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ក្នុងឱកាសដែលប្រាសាក់ទទួលបាននាមជាសហគ្រាសបង់ពន្ធលើប្រាក់ចំណូលច្រើនជាងគេ ប្រចាំឆ្នាំ 2022។
នៅក្នុងលិខិតសរសើរនោះ សម្ដេចតេជោ នាយករដ្ឋមន្ត្រី បានចំណារថា៖ «ខ្ញុំសូមថ្លែងអំណរគុណ និងកោតសរសើរដោយស្មោះអស់ពីដួងចិត្តជូនចំពោះលោក-លោកស្រីនាយកគ្រឹះស្ថាន ដែលបានប្រកាសនិងបង់ពន្ធលើប្រាក់ចំណូលប្រចាំឆ្នាំ 2022 ច្រើនជាងគេ ក្នុងចំណាត់ថ្នាក់លេខ 2 ក្នុងចំណោមសហគ្រាសចំនួន 10 ដែលបានប្រកាសនិងបង់ពន្ធលើប្រាក់ចំណូលប្រចាំឆ្នាំ 2022 ច្រើនជាងគេ។ ការបំពេញកាតព្វកិច្ចបង់ពន្ធបានល្អនិងដោយស្ម័គ្រចិត្តរបស់សហគ្រាសលោក-លោកស្រី គឺជាគំរូដ៏ល្អសម្រាប់សហគ្រាសនានា ជាពិសេសការឆ្លុះបញ្ចាំងពីអនុលោមភាពសារពើពន្ធកម្រិតខ្ពស់ និងអភិបាលកិច្ចសាជីវកម្មដ៏ល្អប្រសើររបស់សហគ្រាស។ ជាមួយគ្នានេះ ខ្ញុំសូមធ្វើការវាយតម្លៃខ្ពស់ជូនដល់សហគ្រាសក្នុងការចូលរួមចំណែកយ៉ាងសំខាន់ដល់ការអភិវឌ្ឍនិងរីកចម្រើនលូតលាស់នៃសេដ្ឋកិច្ច និងសង្គមជាតិកម្ពុជា»។

Phnom Penh: PRASAC, the largest microfinance institution in Cambodia with the strong shareholder KB Kookmin Bank from Korea, received a Letter of Appreciation from Samdech Akka Moha Sena Padei Techo Hun Sen, Prime Minister of Cambodia, in the occasion that PRASAC was named the most significant Tax on Income payer for the financial year 2022.
In the appreciation letter, Samdech Prime Minister stated, “I would like to express my sincere gratitude and admiration to Directors of the Institution who have declared and paid tax on its annual income for 2022 and was accredited as the 2nd largest payer of the Tax on Income among the top 10 enterprises that declared and paid such tax for the year 2022. The company’s fulfillment of the excellent and voluntary tax payment obligation is an excellent example for other enterprises, especially reflecting a high level of tax compliance and good corporate tax governance. Furthermore, I highly praise and admire the enterprise for its crucial contribution to Cambodia’s economy and social development.”